FAQ

Czy urządzenia mogę stosować również na sobie i małych zwierzętach?

Każde urządzenie jest sterowane za pomocą głównego komputera, który ma wgrane wybrane programy, można jednak ustawiać parametry samodzielnie – wtedy urządzenie można z powodzeniem stosować nie tylko na małych zwierzętach ale i na sobie.

Zajmuję się profesjonalnie fizjoterapią koni i chcę wzbogacić swoją ofertę o sprzęt do fizjoterapii. Jaki sprzęt będzie najlepszy na początek?

Derka magnetyczno – masująca bądź sama magnetyczna z serii Professional jest najbardziej uniwersalną opcją na dobry start. Wzbogacona o ochraniacze magnetyczne może być wykorzystywana przez fizjoterapeutów zarówno jako uzupełnienie pracy manualnej przy codziennej pracy ale także jako alternatywa w przypadku zawodów, gdzie konie nie mogą być poddane mocnej terapii manualne. Derka w znacznym stopniu ułatwia także samą pracę manualną, zastosowanie 20 minutowego programu rozgrzewającego znacznie rozluźni mięśnie przed masażem manualnym.

Czy ochraniacze magnetyczne i buty magnetyczno – masujące są niezbędne w zestawie z derką?

Derkę można z powodzeniem stosować samą. Jeśli jednak Twój koń to wyczynowy skoczek, wkkw-ista bądź wyścigowiec ochraniacze/buty są niezbędne do przeprowadzenia kompleksowej fizjoterapii. Konie, które mają duże przeciążania na ścięgnach potrzebują stałego wspomagania ich fizjoterapią. Regularnie wykonywane zabiegi regenerują ścięgna i zmniejszają ryzyko wystąpienia kontuzji.

Który zestaw wybrać – Professional czy Relax?

Jak sama nazwa wskazuje seria Professional nastawiona jest na terapię profesjonalną. Jeśli masz kilka koni, które poddawane są dużym obciążeniom bądź też inwestujesz w sprzęt, aby wykorzystywać go do swojej pracy ta opcja jest dla Ciebie najbardziej korzystna. Jeśli Twój koń nie potrzebuje regularnej profesionalnej fizjoterapii ale chcesz poprawić mu komfort życia seria Relax w pełni zaspokoi Wasze potrzeby.

Jaki zestaw wybrać? Samą terapię magnetyczną czy magnetyczno – masującą?

Wszystko zależy od potrzeb konia oraz od dostępności fizjoterapeuty. Jeśli derka ma być uzupełnieniem terapii manualnej wtedy sama terapia magnetyczna jak najbardziej wystarczy. Jeśli często podróżujecie wtedy zestaw łączony będzie najlepszym rozwiązaniem. Samą terapię magnetyczną można stosować w domu a łączoną na zawodach, kiedy Waszego fizjoterapeuty nie ma pod ręką.