Zaczynasz przygodę ze sportem jeździeckim? Upewnij się, że masz wokół siebie ludzi, którzy pomogą wam osiągnąć sukces!

Jeździectwo wymaga niezwykłej sprawności fizycznej oraz intelektualnej, nie tylko od konia ale i jeźdźca. By odnosić znaczące sukcesy trzeba mieć nerwy ze stali, pokłady cierpliwości i zrozumienia, ale także sztab ludzi wokół, którzy zadbają o ciebie i twojego konia.

Jazda konna to widowiskowy sport. Koń, który przeskoczył najwyżej, pierwszy dobiegł do mety, najlepiej się zaprezentował – to widzą wszyscy. Zwycięstwo to przysłowiowa wisienka na torcie. Jak wielkiego wymaga zaangażowania i pracy ze strony jeźdźca, konia i całego teamu – to wiedzą już tylko sami wtajemniczeni.

Dziś uchylimy wam rąbek tajemnicy i przedstawimy pokrótce grupę ludzi, którzy tworzą przysłowiowy „dream team”. Jeśli dopiero zacząłeś swoją przygodę z jeździectwem i marzą ci się wielkie puchary, warto dokładnie zapoznać się z listą poniżej.  Najlepsi tego świata korzystają z usług tych specjalistów, bowiem sukces ma bez wątpienia wielu ojców.

10 wspaniałych – to jedna wielka rodzina, dzięki której zawodnicy mogą spać spokojnie i koncentrować się na swojej pracy. Zadanie każdego z nich jest tak samo ważne.  W naszych kolejnych wpisach przedstawimy wam dokładniej rolę poszczególnych specjalistów. Dziś na dobry początek tygodnia lista tych, bez których sukces w jeździectwie obejść się nie może 😉 Kolejność jest oczywiście przypadkowa, ponieważ rola każdego z nich jest nieodzowna 🙂

  1. Lekarz weterynarii
  2. Kowal
  3. Trener
  4. Fizjoterapeuta konia
  5. Fizjoterapeuta jeźdźca
  6. Dietetyk konia
  7. Psycholog sportu – jeźdźca
  8. Psycholog sportu – konia
  9. Luzak
  10. Rymarz

Zapewne najlepsi z najlepszych mają w swoim teamie jeszcze kilka innych osób, ale to już ściśle top sicret 😉 Na „dobry początek” niech wystarczy wam ta dziesiątka. Jeśli masz wokół siebie najlepszych specjalistów możesz być pewien, że twoje szanse na sukces znacząco rosną z dnia na dzień!

 

Komentarze

Może zainteresuje Cię także: